Zaproszenia

Scena Letnia w Akademii Muzycznej w Poznaniu 2020

Wzorem lat ubiegłych Fundacja Akademii Muzycznej w Poznaniu we współpracy z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu i Urzędem Miasta Poznania przygotowała projekt Scena Letnia w Akademii Muzycznej w Poznaniu. W obliczu wyjątkowej sytuacji, w której znaleźliśmy się
w związku z trwającą pandemią koronawirusa oraz obowiązującymi obostrzeniami, formuła wakacyjnego cyklu koncertowego uległa zmianie – serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową, profil fb i kanał yt w terminach: 1, 8, 15 i 22 lipca, o godz. 17.00, na spotkania ONLINE z muzyką w wykonaniu pedagogów i doktorantów poznańskiej Akademii Muzycznej. Muzyka – zgodnie z tradycją Sceny Letniej – będzie wzbogacona komentarzem Teresy Brodniewicz.

Chcąc wesprzeć osoby, które w wyniku panującej epidemii, narażone są na dolegliwości wynikające z ograniczonej aktywności ruchowej, zespół fizjoterapeutów Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu przygotował film instruktażowy z zestawem ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu

Materiał dostępny jest pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=li834h9jsYQ

Redakcja MedicalPress informuje, że w najbliższy wtorek 14 kwietnia o godz. 20:00 wyemitowany zostanie kolejny odcinek z serii bezpłatnych webinarów - tym razem poświęcony pacjentom kardiologicznym.

Studenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod merytoryczną opieką nauczycieli akademickich z Pracowni Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej (prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis i dr Agnieszka Neumann-Podczaska) realizują działania w ramach Internetowo-Telefonicznego Punktu Konsultacyjnego (itPK) Studenci medycyny i farmacji - Seniorom.

Działania te dedykowane są osobom po 60 roku życia. W dobie aktualnej pandemii COVID-19, to właśnie seniorzy są grupą szczególnie narażoną na ciężki przebieg choroby. Tym samym potrzebne są posunięcia ułatwiające tym osobom pozostanie w domu.

Zachęcając więc osoby starsze do niewychodzenia z domu oferują możliwość zadawania pytań dotyczących stosowanego leczenia, w tym bezpieczeństwa samodzielnego dołączania leków bez recepty i suplementów diety. Odpowiedzi udzielać będą wspólnie studenci kierunku lekarskiego i farmacji za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub telefonu.

Rejestracja prowadzona jest codziennie w godzinach 9:00-12:00 pod numerem 61 8738327 przez Sekretariat Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Fundacja im. Julii Woykowskiej zaprasza słuchaczki i słuchaczy na wydarzenie kulturalno- happeningowe zatytułowane "Kobiety na pomniki”.

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca br. na Placu Wolności w Poznaniu zorganizowana zostanie przestrzeń dla tzw. "żywych pomników". 

Mieszkanki i mieszkańcy miasta będą mogli wcielić się w znaną postać kobiecą i stanąć na specjalnie przygotowanych cokołach. Do dyspozycji będą też stroje, przybliżające nastój XIX wieku. W maju na Placu Wolności zorganizowana zostanie wystawa z kobietami na pomnikach. Wydarzeniu patronuje Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Swój udział zapowiedziały poznańskie radne i naukowczynie. 

Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku oraz na stronie: www.woykowska.org oraz na Facebooku: woykowska.org

Adres: ul. Ratajczaka 37, 61-816 Poznań
Telefon/fax: 061 851-00-36
E mail: utw.poznan@vp.pl
Godziny pracy Biura: poniedziałki, wtorki, czwartki 10.00 - 14.00


Konto BNP Paribas Bank Polski
                                      46 1750 0012 0000 0000 3416 0929
******************************************

Konto: PKO BP S.A. o/Poznań
                                      93 1020 4027 0000 1802 0386 4105

My na mapie