Rok 2017/2018

W dniach od 21 do 25 maja 2018 roku- po raz kolejny- gościliśmy w Poznaniu słuchaczy U3A z Anglii. Wizyta studyjna odbyła się pod hasłem „Polska – Anglia - Seniorzy – Studenci”.

W pierwszym dniu, po przylocie na Lotnisko Ławica udaliśmy się wraz z gośćmi do Collegium Minus przy placu A. Mickiewicza, gdzie w Sali Lubrańskiego miało miejsce oficjalne powitanie i spotkanie uczestników projektu z władzami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Zaprezentowana została misja i program wizyty.

 

Następnego dnia- goście w towarzystwie grupy słuchaczy UTW zwiedzali nasze miasto z przewodnikiem  w języku angielskim. Popołudnie to był czas wolny spędzony wg programu osób goszczących.

  

 

Trzeciego dnia grupa gości oraz przedstawicieli gospodarzy spotkania pojechała Poznańskim Szybkim Tramwajem do Kampusu UAM na Morasko, gdzie odbyło się spotkanie w Centrum NanoBioMedycznym i Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii zakończone projekcją filmu o Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Po lunchu w Collegium Chemicum goście korzystali z czasu wolnego wg programu osób goszczących.

 

   

W czwartym dniu wizyty odbyło się spotkanie w kawiarni Sweet Surrender podczas którego uczestnicy wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat dialektów języka angielskiego, po którym miało miejsce podsumowanie wizyty.

 

   

 

W godzinach wieczornych goście udali się do Teatru Wielkiego na Balet Romeo i Julia.

 

Ostatniego dnia, po pożegnaniu na lotnisku Ławica goście udali się w drogę powrotną do Anglii.

Wizyta studyjna dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i umocniła w przekonaniu, że warto spotykać się, poznawać kulturę innych krajów, poszerzać kompetencje językowe, przełamywać bariery, nawiązywać przyjaźnie.

W imieniu społeczności słuchaczy UTW- członkowie Zarządu wyrażają podziękowanie wszystkim, którzy poświęcili czas i środki dla dobra organizacji wizyty i serdecznego przyjęcia naszych gości.

Adres: ul. Ratajczaka 37, 61-816 Poznań
Telefon/fax: 061 851-00-36
E mail: utw.poznan@vp.pl
Godziny pracy Biura: poniedziałki, wtorki, czwartki 10.00 - 14.00


Konto BNP Paribas Bank Polski
                                      46 1750 0012 0000 0000 3416 0929
******************************************

Konto: PKO BP S.A. o/Poznań
                                      93 1020 4027 0000 1802 0386 4105

My na mapie