Rok 2018/2019

W dniach 25 kwietnia, 9, 16 i 23 maja 2019 roku, w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, pl. Wolności 19 oraz siedzibie naszego Uniwersytetu odbyły się Warsztaty Pamięci „Fitness umysłu”,  które zostały zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu firmy Aquanet S.A. w Poznaniu w ramach konkursu „Żyjemy zdrowo i aktywnie- czujemy się pozytywnie”. Zajęcia prowadziła pani Teresa Wawro- specjalista w zakresie psychologii i gerontologii. Wzięło w nim udział 25 Słuchaczy naszego Uniwersytetu.

 

Celem warsztatów była aktywizacja oraz profilaktyka zdrowotna i gerontologiczna seniorów- słuchaczy naszego Uniwersytetu, zachęcenie do bycia „FIT”, czyli wdrażania elementów stylu życia zdrowego, aktywnego seniora poprzez:

  • profilaktykę zdrowotną;
  • wzmocnienie pamięci- najsilniejszej cechy mózgu za pomocą wykorzystania różnorodnych metod, wykonywania różnorodnych ćwiczeń i zadań.

 

Rezultatem przeprowadzonych czterech sesji treningu jest:

  • poprawa kondycji pamięci uczestników zajęć;
  • wskazanie metod i poznanie ćwiczeń pozwalających na samodzielne wzmacnianie pamięci;
  • wzrost poczucia ich własnej wartości;
  • wpływ na ulepszenie jakości relacji interpersonalnych.

 

W opinii uczestników warsztatów udział w treningach pozwolił  im osiągnąć zamierzony cel-  dostarczył wiedzy oraz potrzebnych umiejętności. Większość uczestników zajęć zamierza korzystać ze zdobytych doświadczeń w życiu codziennym oraz stosować poznane sposoby wzmacniania pamięci oraz wzięłaby udział w kolejnej edycji Warsztatów Pamięci lub poleciłaby tę formę zajęć innym seniorom, w tym słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Składamy podziekowanie firmie Aquanet S.A. w Poznaniu za umożliwienie seniorom wzięcia udziału w Warsztatach Pamięci i sfinansowanie naszych działań.


 

Adres: ul. Ratajczaka 37, 61-816 Poznań
Telefon/fax: 061 851-00-36
E mail: utw.poznan@vp.pl
Godziny pracy Biura: poniedziałki, wtorki, czwartki 10.00 - 14.00


Konto BNP Paribas Bank Polska
                                      46 1750 0012 0000 0000 3416 0929

My na mapie